Hraji rengo s Víťou a Jermolajem a moc si to užívám.

První partie je rovná a vypadá to, že kluci neumí ani jedno joseki. Soupeři hrají velmi pomalu (zamotali jsme jim úspěšně hlavu), a tak vyhráváme na čas.

Ve druhém kole hrajeme s žáky Timura Sankina, dva z nich byli s námi včera na obědě, dostáváme devět hendikepů. Na fotce vlevo vidíte, jak soupeři hledí do mobilu místo na desku. Když pak Víťa zahraje přiložení na kameny chytající naši skupinu (viz fotka vpravo), poklesnou jim brady. Nakonec po sérii chyb, přitom závěrečné přehlédnutí bylo moje, prohráváme. Škoda.

Ve třetí partii hrajeme s čínským 5p, ale hraje příliš korektně a spoluhráči ho moc nepodpoří, a tak s přehledem vyhráváme.

Ve čtvrtém kole máme další devítihendikep s Viktorem Linem, Grigorijem Fioninem a jakýmsi druhým kjú, bojujeme a prohráváme.

V posledním kole si konečně zahrajeme hendikep s bílými. Soupeři jsou všichni silní příbližně jako moji spoluhráči a čtyři hendikepy skoro stáhneme, prohráváme o pět bodů.

Po turnaji od kluků dostávám pěkný vějíř s fotkou Petrohradu.

Večer jsem protivná na svoji milou spolubydlící, moc mě to mrzí. O co šlo: V nám navrhoval, ať v Hesinkách přespíme u M, obě jsme to s H zcela jasně odmítly. Přesto šel V za M a začal s ním náš nocleh dojednávat. H, v tomhle typická J, neumí M jasně říct, že chceme přespat v hotelu a spoléhá na mě, že to udělám za ní. Slíbila jsem jí to v naivní představě, že to odmítnu v okamžiku, kdy mně to bude nabídnuto, to bych uměla. H ale přišla s tím, že je pro manželku M nepříjemné připravovat se na návštěvu, která vlastně nebude, a že je potřeba jí dát co nejrychleji vědět, jak se věci mají. H si asi představuje, že přijdu k M a řeknu mu: sice jste mně žádný nocleh nenabízel, ale chci, abyste věděl, že pokud byste mně ho nabídnul, bylo by to od vás velmi laskavé, velmi si toho vážíme, ale H je nachlazená, a tak bychom rády přespaly v hotelu.

Další porce fotek od Harumi: pohled z vrchního patra hotelu, procházky po městě, zejména s Hansem, konzert v Pavlovsku, oběd s Timurem, rengo.