Videokomentář dnešního mainu.

Ráno u snídaně Vláďa s Lenkou povídali o Labutím jezeru, které včera navštívili a o tom, že Lenka za mlada chodila do lidušky na balet. Pak přišli Áďa s Lukanem, dozvěděla jsem se, že nakonec v KO párů dostali hratelnější pár než původní 6p a 1d, vyhráli a jsou ve čtvrtfinále, které se hraje dnes. Porazili dvojici se silným Korejcem, který předtím ráno prohrál s Vláďou. Po nich ještě přišel Jakub Vonšovský a když odešel, tak se objevila Jana a chvíli po ní Terka s Jardou. Skoro to vypadá, že všichni ty snídaně nějak flákají, jen já si je užívám.

Dnešní soupeř je Jevgenin Panjukov z Ruska, partie byla jak na houpačce, šance rozhodně byla, ale prohrála jsem. V závěru zápisu je úloha. Záznam partie.

Jdu s Terkou a Jardou na oběd a přemluvím je kvůli dešti jít do hotelové restaurace. Dáváme si pizzu a protože mám hlad, tak na rozdíl od nich celou sním.

V rapidu vytvoříme obrovské seki a mám spočítáno, že vedu, když zjistím, že mně zbývá patnáct vteřin (soupeř měl ještě asi osm minut). Začnu betonovat, hrát záporné body a prohraju o pět a půl bodu. Špatně jsem si to spočítala.

Vpodvečer provedeme s Harumi druhý pokus online nákupu vlakového lístku do Helsinek. Minule (předevčírem) to odmítlo platbu mojí i Haruminou kartou. Dnes to odmítá moji, ale Harumina funguje; hned jdu na recepci lístek vytisknout.

Večer příjíždí Hajaši sensej, nechám si od něj okomentovat dvě prohry z mainu a můj svět go je rázem o něco přehlednější a veselejší.

Pak vidím Popika a jdu se ho, trochu netaktně, zeptat, kdo že je v semifinále a dozvídám se, že s Lukášem prohrál.

Večer se jdeme s Harumi projít podél řeky Fontánky směrem k přístavu a večeříme v gruzínské restauraci.