Videokomentář dnešního mainu.

Ráno jsme u snídaně s Vláďou rozebírali výtahová uvíznutí a zjistili jsme, že zatímco u malého výtahu je možné ve stanici ručně otevřít dveře a vystoupit, ve velkém to lze jen na pár centimetrů. Budu tedy i nadále raději jezdit tím menším.

Dnešní soupeř, Gennadij Khomukhin z Ruska, byl silný, neměla jsem proti němu šanci. Záznam partie.

V poledne jdu s Terezkou a Jardou do blízké stolovoj na oběd. Moje první jídlo mimo snídaně za posledních pět dní, hurá (znamená to moje definitivní uzdravení).

Odpoledne se hrají páry. Fascinují mě dvě dvojice malých dětí, jak rychle čtou pozici a jak zvládají dlouhé čekání na soupeřovy tahy. Fotím je, ale jsem nervózní z toho, že na ně blejskám, že u foťáku nedokážu vypnout blesk a fotky nejsou nic moc a mažu je.

Vpodvečer platím startovné na oba příští go kongresy (Turecko i Itálii) a svým příkladem strhávám i Harumi: zaplatí Turecko a uvidí se, jestli pojede. Při placení Keremovi říkám, že vloni vyhrál pivní turnaj, ale že jsem ho nemohla najít, abych mu předala cenu. Vysvětluje mně, že druhý den odjel. A po turnaji prý šli do další hospody, kde hráli atari go a po vzetí kamenů se pil panák a že neví, jak ho pak odnesli do postele.