Ráno se u snídaně od Milana Jadroně dozvídám novinky ze včerejší výroční schůze EGF: příští go kongres zůstává v Turecku www.egc17.com, následuje Pisa a Brusel, kterému byla dána přednost před Lvovem.

Taky jsem potkala Popika a poblahopřála mu ke včerejšímu vítězství. Říkal, že po Palkově stahování z prohrané pozice nakonec vyhrál o půl bodu jen díky Palkově chybě v úplném závěru.

Dnes je odpočinkový den. Dopoledne jsem si zahrála dvě přátelské partie s Terezkou. Tu první jsem rychle vzdala, protože jsem byla po zásluze po své dosti agresivní hře sežrána. Ve druhé vznikla zajímavá pozice v pravém horním rohu.

Odpoledne s Harumi odpočíváme, ještě nejsme ani jedna úplně fit. Večer se jdu podívat na los ME, potkávám se s Janou a v hrací místnosti s Adrianou a Lukášem. Když se Jana vrací z losování, říká, že to bylo opravdové losování, ve kterém dostal bye Ilja. Po chvíli klábosení mně dojde, že je mně od klimatizace zima a jdu se ven ohřát. Jdu podél řeky Fontánky, pozoruji lodě a Petrohrad mě případá jako levný kříženec Paříže a Amsterodamu.