Harumi mě dneska bere na výlet do Pavlovsku, prý tam carevna Kateřina uklidila svého syna Pavla, aby nezlobil. Snažím se Harumi namluvit, že synem Kateřiny byl Petr Veliký, ale Harumi se nedá a nakonec si uvědomuji, že jsem je nejspíš popletla s dvojicí Marie Terezie a Josef druhý.
V hotelu na informacích se Harumi ptá na cestu a je překvapená, že paní neumí anglicky. Nakonec dostáváme rusky docela detailní informace, ale bohužel ne úplně přesné. Naštěstí nás paní alespoň posílá správným směrem a na zastávce metra Moskevskaja se od milých paní v květinářství dozvídáme, že je třeba jet ještě další dvě stanice a teprve tam přesednout na autobus. Od řidiče se pak dozvídáme, kde vystoupit.
Nejdříve si prohlížíme palác, po kterém následuje nákup suvenýrů; jednoznačně nejzajímavějším artiklem tam je spící kočka. Docela dlouho pak bloumáme po nádherném přírodním parku. Zvířátka jsou tu docela ochočená: kromě sýkorek, které párkrát přiletí i na prázdnou ruku, občas přiběhne i veverka. Po návratu se ještě jdeme projít po Petrohradu a večeříme v hospůdce na Něvském prospektu. Ještě že Harumi mám, bez ní bych byla schopná celý den prospat.

I fotek má Harumi víc (jako obvykle).